kestutis-ir-viktorijaMūsų nedidelis šeimyninis daugiamečių gėlių augynas, užimantis 60 arų, įsikūręs centrinėje Lietuvos dalyje, kur klimatas atitinka 5 zoną (pagal USDA klasifikaciją). Gėles auginame jau daugiau kaip 20 metų.

Visus augalus auginame atvirame grunte žiemai niekuo nedengdami. Šitaip prarandame dalį bandomų augalų, tačiau išlikę yra atsparūs Lietuvos sąlygomis. Šiuo metu kolekcijose turime apie 5000 rūšių ir veislių daugiamečių žolinių augalų. Auginame daug įvairių varpinių augalų, melsvių, bijūnų, sukulentinių augalų, augalų alpinariumams, barzdotųjų vilkdalgių. Daugumą šių augalų parduodame tik vietoje, augyne.

Pastaruosius keletą metų specializuojamės kolekcionuodami viendienes, flioksus ir bebarzdžius vilkdalgius. Šiuo metu turime sukaupę vieną didžiausių Lietuvoje viendienių kolekciją (daugiau kaip 1600 veislių) ir ko gero didžiausią Europoje flioksų kolekciją (daugiau kaip 1800 veislių). Šių augalų galerijas galite pažiūrėti mūsų naujame tinklapyje www.daylily-phlox.eu

Mūsų augyne taip pat užsiimama ir kai kurių augalų selekcija. Viktorija Vyšniauskienė jau daugelį metų selekcionuoja lelijas ir sumedėjusius bijūnus. Paskutiniais metais pradėjo viendienių selekciją. Viktorija yra taip pat išvedusi keletą įdomių kitų daugiamečių augalų veislių, kaip juką ‘Ananasas‘, saulakį ‘Debesėlis‘ ir levandą ‘Mėlynas Sapnas‘. Kęstutis Vyšniauskas yra išvedęs keliolika įdomesnių viendienių ir tarprūšinių bijūnų hibridų.

Visus augalus pardavimui mes dauginame tik patys, rankomis. Kadangi mes esame kolekcionieriai, tai daugumos veislių augalų parduoti turime labai nedidelius kiekius, dažniausiai nuo 5 iki 30 vnt. Tik kai kurių senesnių veislių galime pasiūlyti didesnius kiekius. Paštu siunčiame viendienes, flioksus, vilkdalgius, lelijas, bijūnus, žiemojančius kaktusus, šilropes ir raktažoles. Visus kitus augalus parduodame tik augyne.

Augalai ir gėlės mūsų gyvenimo būdas beveik nuo pat vaikystės. Mėgstame keliauti po įvairias pasaulio šalis, kur didžiąją kelionės laiko dalį praleidžiame laukinėje gamtoje.

Viktorija ir Kęstutis Vyšniauskai

100_3560
100_6473